975₺ ve üzeri tüm alışverişinizde kargo bedava!

Tüm ürünlerde %45’e varan gerçek indirimler

Metabolizma Hızlandıran En Etkili Tüyolar ve Tarifler

Metabolizma Hızlandıran En Etkili Tüyolar ve Tarifler

Metabolizma hızlandıran en etkili tüyolar

Metabolizma Hızlandıran En Etkili Tüyolar ve Tarifler

Yapılan bazı araştırmalara göre bazı içecek ve yiyecekleri tükettiğiniz zaman metabolizma hızlandırdığı ve vücudun yağ yakmaya başladığı kanıtlanmıştır.

Günlük rutin hayatın getirdiği yoğunluk ile herkesin spor salonuna veya sağlığına ayırabileceği zamanı pek olmuyor. Durum böyle olunca çoğu kişi spor salonu ve sağlıklı beslenme seçeneklerini elemek zorunda kalıyorlar. Bu da beraberinde insanlar vücudunda biriken yağdan veya oluşabilecek yağlanmayı engellemek için farklı seçenekleri araştırmaya başlıyor.

Bu yazımızda sizlere etkisi kanıtlanmış metabolizma hızlandıran,  yağlarınızı yakabileceğiniz veya yağ oluşumu başlamadan engelleyebileceğiniz bazı yiyecek ve içecekleri göstereceğiz.

Hadi başlayalım!

 

EN KOLAY METABOLİZMA HIZLANDIRAN YÖNTEM: SU!

Metabolizma hızlandıran en temel faktörün sık sık su içmek olduğunu aslında birçok insan biliyor. Günde 8 (200 ml) Bardaktan fazla tüketilen su ile metabolizmalarını ciddi şekilde harekete geçirir. Bu arada size ufak bir tüyo verelim, eğer suyu soğuk olarak tüketirseniz vücudunuz karşı önlem olarak kendi sıcaklığını artırmaya çalışacağı için daha fazla kalori yakacaktır.

 

YOĞURT

Yoğurdun faydalarını saymakla kimse bitiremiyor, hemen hemen sağlığınızın her noktasına değinen mucizevi yiyecek Yoğurtun bir şekilde metabolizmanızı da hızlandırdığını biliyor muydunuz? 

Kalsiyum bakımından en zengin gıdalardan birisi olan Yoğurtu 100 gr. tükettiğiniz zaman kalsiyum ihtiyacınızın %18’ini karşılamış oluyorsunuz. Şimdi kalsiyum ile metabolizmanın alakasını soracak olursanız eğer, kalsiyuma doyan hücreler, kalsiyum içermeyen hücrelerden çok daha fazla yağ yakıyor. Yoğurtta ki kalori miktarının çok düşük olduğunu da bilmeyen yoktur. Hem düşük kalorili bir yiyecek tüketip hem de metabolizmanızı hızlandırmanız evet mümkün!

 

ISPANAK

Metabolizmanızın yavaş çalışmasının sebebi belki de Demir eksikliğinizin olmasıdır. Demir eksikliği yaşayan vücut, metabolizma konusunda oldukça tembel olacaktır. Ispanak, bol miktarda içerdiği Demir sayesinde metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olabilir. 

Ayrıca Ispanak oldukça düşük kaloriye, bol life ve proteine sahiptir. Vitamin ve mineralleri saymıyoruz bile! Kilo almadan metabolizma hızlandıran bir yemek evet mümkün. 

Son olarak Ispanak yeşil yapraklı sebzelerde sıkça gördüğümüz Klorofile sahiptir. Klorofil, bildiğiniz üzere hücredeki oksijen miktarını artırır. Hücredeki oksijen miktarının artması metabolizma hızlandıran en etkili unsurlardan birisidir. 

 

YEŞİL ÇAY

Tüm çaylar gibi yeşil çayda kafein içeriyor yalnız yeşil çayı daha özel kılan aktif bir bileşeni daha var, kateşin! Kafein ve Kateşin bir araya gelince metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakmaya sebep olan güzel bir karışıma dönüşüyor.

Ayrıca sadece yeşil çay bana yetmez, yoğun tempolu bir hayatım var ve kiloma yeterince dikkat edemiyorum diyorsanız HERBALİFE THERMO COMPLETE™ 90 TABLET Takviye edici gıdamızı mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. İçerdiği Yeşil çay, C vitamini ve mate yaprağı gibi karışımlar sayesinde sonuçlarına hayran kalacaksınız.

 

“YAĞSIZ” PROTEİN

Şu anda proteinin alakasız olduğunu düşünüyorsanız okumaya devam edin, özellikle erkekler kaslı olmayı hayal eder ve bunun için zaman bulurlarsa oldukça da fazla mesai yaparlar. 

Son zamanlarda kadınların da kas geliştirmek için fazla mesai harcadıklarını hepimiz sosyal medyada görüyoruz. Kas kütlesini artırmak için uymanız gereken en temel beslenme kuralının protein olduğunu sanırım bilmeyenimiz yoktur? Kas kütlesi ne kadar artarsa aslında yağ oranı bir vücutta o kadar düşecektir. Çünkü kütle arttıkça metabolizma hızı da o ivmede artacaktır. 

Sonuç olarak yağsız bir vücut istiyorsanız eğer 1 saatinizi ağırlıklara ayırmayı düşünebilirsiniz. Protein ağırlıklı beslenmeye vaktim yok ben tavuğun haşlanmasını bekleyemem derseniz de eğer SPORCU TAKVİYESİ ürünlerimize mutlaka göz atmanızı öneririz.

Share with

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

Merhaba 👋🏻

fitbirhayat.com’a üye olun, kampanyaları kaçırmayın.

GİRİŞ YAP

Üye olmadan mevcut siparişlerinizin takibi için tıklayın.