Sağlıklı Beslenmenin En Kolay Yöntemleri

Yoğun Yaşam Arasında Sağlıklı Beslenme Kılavuzu

Sağlıklı Beslenmenin En Kolay Yöntemleri

Günümüz koşulları gereği artık her şeyi tek bir güne sığdırmak için çalışıyoruz, peki bu yoğun tempoya ayak uydururken kendinize ne kadar zaman ayırıyorsunuz? veya en son ne zaman sağlığınız için güzel bir diyete başladınız ve spora zaman ayırdınız? Her gün bir önceki gün gibi sağlığınız için ufak bir aksatma ile yoğun koşturmanıza devam edebilirsiniz yalnız zaman geçtikçe vücudunuzun size yanıt vermeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.. 
Peki bu durum için daha basit bir çözüm yok mu benim saatlerce buna ayırabileceğim zaman yok gibi soruları da aklınıza getirdiğinize eminiz, gelin sizlerle birlikte kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz sağlıklı beslenme ipuçlarına başlayalım!
 
1. KENDİNİZE HAFTALIK BESLENME PLANI HAZIRLAYIN.

İşiniz için haftalık bir program hazırladığınızda o hafta her işinizi planlı ve ne yapacağınızı bilerek çalıştığınızı, bu sayede her işinizi kolayca tamamladığınızı fark etmiş olmalısınız. Bu durum beslenmeniz için de geçerli. Eğer haftalık sağlıklı beslenme programınızı önceden hazırlarsanız ve kendinize ufak çaplı bir hatırlatıcı gibi eylemler eklerseniz o hafta beslenme konusunda ne yapacağınızı bilirsiniz. İnanın zamanla daha kolay hale geliyor!

Beslenme programı da ne? gibi sorularınız varsa örneğin haftalık sağlıklı beslenme için gerekli alışverişinizi yapabilir, bozulmayacak veya tazeliğini yitirmeyecek yemekleri önceden hazırlayabilirsiniz. Yemek hazırlama işini bir gün önceden mesai sonrası evinizde de yapabilirsiniz. Tek bir güne planlamayı sığdıramam çok zamanımı alır derseniz bunu parçalar halinde yapabilirsiniz. Örneğin market alışverişini çarşamba günü iş çıkışı da yapabilirsiniz. Zaman yönetimi tamamen size ait.

 
2. BESLENME HAZIRLIĞINDA KISAYOLLARA BAŞVURUN.

Her sağlıklı yemeğin hazırlanışı zor değildir, basit malzemelerle çok kısa sürede sağlıklı yemekler hazırlayabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte size ipucu, raf dayanıklılığı uzun ve donmuş sağlıklı gıdaları stoklayın. Örneğin konserve ton balığı veya konserve fasulye vs. gibi gıdaları stoklarsanız bu donmuş ürünlerle çok fazla yemek çeşitleri çıkarabilirsiniz. Bu tarz gıdalarla hazırlanan yemek tariflerini internetten çok rahat bulabilirsiniz. 

Eğer o gün bir şey hazırlayamadıysanız ve ne yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa içerisinde bulunan bol protein, karbonhidrat ve birçok vitamin – mineral bulunduran Herbalife Protein Bar çeşitlerinden yanınıza birkaç tane almanız kaçıracağınız bir öğünü kurtaracaktır! Sağlıklı beslenme hiç görüldüğü gibi zor değilmiş, değil mi?
 
3. KONU SAĞLIKLI BESLENME OLUNCA EN TEMEL MADDE: SU!

Vücudunuza günlük eksiksiz yapacağınız su desteği ile genel sağlığınız da dahil olmak üzere metabolizmanız ve enerjiniz için oldukça önemli bir avantaj sağlamış olursunuz. Çoğu kişi susuz kalınca bu durumu açlıkla karıştırabilir ve bu yüzden düzensiz beslenmeye davet çıkarabilir. Vücudunuzun su eksikliğini karşıladığınız zaman günlük gelen açlık hissi miktarının da azaldığını fark edeceksiniz!

Ayrıca belirtmekte fayda var, günlük yoğun temponuza kafeinden çok su tüketmeniz sizi kafein etkisinden daha fazla dinç tutacaktır. Ne kadar çok su o kadar çok uyanık kalma ve üretkenlik! Fazla kafein enerji vermenin aksine size daha fazla yorgunluk verecektir.

4. HAYATINIZI BASİTLEŞTİRMEYE BAŞLAYIN.

Hayatınız ne kadar yoğun olursa olsun hayat o kadar da karmaşık değildir, ufak çaplı yapacağınız değişiklikler bile daha sağlıklı bir hayata geçmenize olanak sağlayacaktır. Örneğin yanınızda su şişesini eksik etmeyin ve aklınıza geldikçe bir yudum alın, gününüz bilgisayar başında geçiyorsa tam gözünüzün önünde sürahi bulundurun ve aklınıza geldikçe bardağınızda suyu eksik etmeyin. Ufak atıştırmalıklar yapacağınız zaman bunu sağlıklı atıştırmalıklara çevirin, ufak bir fikir vermek gerekirse örneğin yanınızda veya çekmecenizde hemen 1 dakikada hazırlayabileceğiniz içerisinde yüksek miktarda protein ve birçok vitamin – mineral gibi önemli bileşenleri içeren Herbalife Formül 1 serisini hemen çalkalayarak içebilir veya canınız sıcak bir şey çekiyorsa bardağınıza bile hazırlayabileceğiniz yüksek miktarda protein ve prebiyotik lif gibi sağlıklı bileşenleri içeren Herbalife Gurme Domates Çorbası ile lezzetli bir öğünü tamamlamış olursunuz.

Bu basit gibi gözüken şeyleri uyguladığınızda bile kendinize yaptığınız katkıyı düşünecek ve sağlıklı beslenme konusunda heveslenmeye başlayacaksınız. Unutmayın, her mükemmel şey bir adım ile başlar!

 

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız veya içeriğimizi beğendiyseniz, bizi instagram’dan takip edebilirsiniz. Bu sayede en son haberlere ilk siz ulaşmış olursunuz.
 
Paylaş

Start typing and press Enter to search

Sepetim
Sepetinizde Ürün Bulunmuyor