975₺ ve üzeri tüm alışverişinizde kargo bedava!

Tüm ürünlerde %45’e varan gerçek indirimler

Yağ Yakarak Kilo Vermek Artık Mümkün! İşte Yağ Yakmanın En Etkili Yolları.

Yağ yakarak kilo vermek artık mümkün, işte en etkili yolları

YAĞ YAKARAK KİLO VERMEK GERÇEKTEN MÜMKÜN MÜ? İŞTE EN ETKİLİ YOLLARI.

Günümüzde masa başı çalışma sistemi, hazır paket gıdalar, yağlı yiyecekler derken kilo almanın sebepleri liste halinde uzanıp gidiyor. Kilo aldıktan sonra kilo vermek için verdiğimiz mücadele vücudumuz ile adeta bir savaş haline geliyor.   

Kilo vermek bir mesele gibi gözükse de her kalori yakımı maalesef yağ oranımızdan azaltmıyor. Peki hem kilo verirken hem de yağ yakmanın en etkili yolları nelerdir? Yağ yakımını hızlandırmak için nasıl beslenmeli, ne tür takviyeler kullanmalısınız tüm detayları vermeye başlıyoruz. Hazır mısınız? 

 

İLK AŞAMA: DENGELİ BESLENME 

 

Yağ yakarak kilo vermek için ilk önce mevcut alacağınız kalorileri dengeye sokmanız gerekiyor. Bunun için aldığınız kalori ile harcadığınız kalori dengeli olmalı. Peki bu ne demek? Örneğin öğle yemeğinde bulgur pilavı tükettiniz ve hemen masa başı işinize döndünüz. Bu kaloriyi enerji yoluyla harcamanız hiç de mümkün görünmüyor! Bu yüzden diyetisyenler her öğün sonrası tempolu bir yürüyüş veya aktivite önerir. Bu konuya dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. 

Dengeli beslenmek evet önemli ama dengeli beslenmeye başlayabilmek için ilk önce açlığınızı kontrol altına almanız gerekir. Protein ağırlıklı beslenmek sizi uzun süre tok tutar ve ara öğünlerde aşırı kalori tüketmenizin önüne geçer. Ana öğünlerde çok proteinli yiyecekler bulamıyorsanız eğer, ara öğünlerde fındık, yoğurt gibi kalorisiz ve bol proteinli gıdalar tercih edebilirsiniz.  

İşte yağ yakarak kilo vermek için ilk aşamayı tamamladınız, tebrikler! 

 

İKİNCİ AŞAMA: EGZERSİZ 

 

Yağ yakarak kilo vermek bir hayli emek isteyen bir mücadele olabilir, yağ yakarak kilo vermek çok daha zor bir durum olduğunu kabullenmelisiniz. Bu yüzden emek vermeden sonuca ulaşmak kendinizi kandırmak olur. İlk aşamayı tamamladınız, sıra geldi ikinci aşamaya. Egzersiz yapmaya başlamak mevcut kalorinizi yakmanın en etkili yollarından birisidir. Peki her egzersiz aynı etkiyi gösteriyor mu? Amaç kalori yakmak ise hayır. İlk başlarda yapacağınız tek egzersiz kardiyo antrenmanlarıdır. Bu antrenmanlar yürüyüş, koşu, yüzme gibi yüksek tempolu egzersizlerdir. Kardiyo antrenmanlarının amacı kalp atış hızınızı yükselterek kalori yakmanızı sağlamak.  

Peki bir süre kardiyoda devam ettik, kalori yaktık ve vücudumuzun estetiği konusunda endişelerim var gibi sorular sorabilirsiniz. Haklısınız da. Egzersizin ikinci aşaması direnç antrenmanlarıdır. Yani halk dilinde ağırlık antrenmanları olarak geçer. Bu antrenmanlara geçebilmeniz ve kas inşa etmeye başlamanız için ilk önce hedeflenen kiloya ulaşmanız gerekiyor. Ayrıca direnç antrenmanları metabolizma hızınızı oldukça artıracaktır. Düzenli beslenme ile direnç antrenmanına devam etmek mevcut kalorilerinizi yakmanıza devam edeceğiniz anlamına gelir. 

 

ÜÇÜNCÜ AŞAMA: SAĞLIKLI ALIŞKANLIKLAR 

 

Başlıktan da az çok tahmin edebilirsiniz aslında, sağlıklı alışkanlıklar hayatınızdaki belli başlı düzenleri sağlıklı tarafa geçirme çalışmalarını içerir. Bunlar, uyku düzeni, bol su içmek, stresi iyi yönetmek gibi birçok konuyu içerir. Bildiğiniz üzere kalori ve yağ yakımını hızlandırmanın yolu metabolizmanızı hızlandırmaktan geçer. Metabolizmanız çok yavaş çalışıyorsa zaten en ufak aldığınız kalori bile size kilo veya yağ olarak geri dönecektir. Metabolizmanızı hızlandırmanın en etkili yollarından ikisinden bahsetmek istiyorum. Bunlar su ve uykudur. Bol su içmek metabolizmanızı hızlandıracak ve yağ yakımını destekleyecektir. Ayrıca uyku saatlerinizi kontrol altına alırsanız, vücudunuzun hormonal dengesini korumaya ve metabolizmanızın düzgün çalışmaya başladığını zamanla görebilirsiniz. Uyku düzenini kurmak stres yönetimini de ele almanızı sağlar.  Sağlıklı alışkanlıklar yağ yakarak kilo vermek için en etkili yol olmayabilir belki ama tüm aşamaları desteklediği de kesin.

 

YAĞ YAKARAK KİLO VERMEK İÇİN GEREKLİ TAKVİYE YARDIMLARINA BAŞVURMAYI UNUTMAYIN.

 

Beslenmenizi sağlıklı yönde dengelediniz, antrenmanlarınız çok iyi geçiyor ve hayatınızı düzene oturttunuz. Sırada tüm bu süreçleri desteklemek var. Egzersiz yaparken veya günlük kullanacağınız bazı besin takviyeleri ile kalori ve yağ yakma sürenizi hızlandırabilir, kas kütlenizi artırmaya başlayabilirsiniz. İşte yağ yakarak kilo vermek ve kas kütlenizi artırma sürecinizi hızlandıracak bazı sağlıklı takviyeler; 

Herbalife Gurme Domates Çorbası – Sadece 104 kaloriye sahip ve akdeniz lezzetleri ile hazırlanmış bu domates çorbası ile beslenme dengenizi korumaya başlayabilirsiniz.

Herbalife Protein Bar Çikolata & Yer Fıstığı – Bu protein var hem yüksek protein içeriyor hem de sağlıklı karbonhidrat. Kaçırdığınız öğünleri kurtarabilecek bir lezzet. Diğer aromalarını da incelemeyi unutmayın.

Herbalife Aloevera Konsantre İçecek – Bu konsantre içecek ile öğünlerde alamadığınız vitamin ve mineralleri karşılayan müthiş bir destek.

Pro-Boost Yüksek Proteinli İçecek Tozu – Adından da anlaşılacağı gibi içerdiği yüksek miktardaki protein oranı sayesinde günlük protein alım kotanızı doldurmak için vazgeçilmez bir takviye.

Multi-Fiber Lifli İçecek Tozu – Günlük lif ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar ve lifler sayesinde uzun süre tok kalmanızı sağlar. Ayrıca sindirim sisteminizi de korumaya yardımcı olur.

Herbalife Formül 1 Shake – En etkili takviyeyi en sona bırakıyoruz. Formül 1 serisi kaçırdığınız öğünün yerini tam olarak alabilen müthiş bir karışımdır. İçerisinde bulunan yüksek miktardaki protein, vitamin, mineral ve diğer temel besinler ile hem öğününüzü tamamlamış oluyorsunuz hem de gerekli tüm takviyeyi almış oluyorsunuz. Diğer aromalarına da mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Share with

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

Merhaba 👋🏻

fitbirhayat.com’a üye olun, kampanyaları kaçırmayın.

GİRİŞ YAP

Üye olmadan mevcut siparişlerinizin takibi için tıklayın.